Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991

Zmiękczacze jonowymienne do wody – Urządzenia do zmiękczania wody


Urządzenia do zmiękczania wodyTwardość wody określana jest wysokością stężenia zawartych w niej soli wapnia i magnezu. Im większa ilość tych związków, tym woda jest twardsza. Występowanie twardej wody niesie ze sobą wiele negatywnych skutków, które przyczyniają się do obniżenia wydajności instalacji i zwiększenia strat energetycznych. Jeśli parametry wody zgodne są z normą twardości, nie oznacza to wcale, iż nie pojawi się zarastanie instalacji spowodowane wytrącaniem i osadzaniem się osadów prowadzących do zakamienienia.

Urządzenia do zmiękczania wody takie jak zmiękczacze jonowymienne ma na celu usunięcie z wody jonów wapnia i magnezu, i zastąpienie ich kationami sodu. Zadanie to spełniają automatyczne, jonowymienne zmiękczacze wody SAYMON.

Urządzenia składają się z kolumny jonowymiennej ze złożem zmiękczającym jonowymiennym, zbiornika solankowego oraz programowalnej głowicy sterującej. W zmiękczaczach kompaktowych wszystkie wymienione elementy zabudowane są w jednej obudowie. Na skutek wyczerpywania zdolności jonowymiennej złoża poddawane one są okresowo regeneracji.

Proces regeneracji jest cykliczny i przebiega w dwóch lub czterech etapach. Powoduje to wydłużenie żywotności i zwiększenie zdolności jonowymiennej złoża. Cykle odbywają się samoczynnie dzięki automatycznemu sterownikowi najnowszej generacji w wersji czasowej lub objętościowej. Osiągnięcie niskich kosztów eksploatacji zmiękczaczy SAYMON jest możliwe dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu soli i elektronicznemu sterowaniu logicznemu ze stałą kontrolą parametrów pracy.

Zapoznaj się z informacjami w plikach PDF:

Zmiękczacze wody serii Maxima, Slimine oraz Sentencia – informacja ogólna – zmiękczacze wody serii Maxima, Slimine oraz Sentencia – informacja ogólna

Kompaktowe zmiękczacze wody SAYMON-Maxima – kompaktowe zmiękczacze wody SAYMON-Maxima

Zmiękczacze wody SAYMON-ProFlow Simplex – zmiękczacze wody SAYMON-ProFlow Simplex

Zmiękczacze wody SAYMON-ProFlow Duplex – zmiękczacze wody SAYMON-ProFlow Duplex

Zmiękczacze wody SAYMON-EkoOptima – zmiękczacze wody SAYMON-EkoOptima

© P.H.U. SAYMON Sp. z o.o.